W 2015 roku sprzedano prawdopodobnie więcej urządzeń z iOS niż PC z Windowsem

apple_windows W ciągu ostatnich pięciu lat można zauważyć spadek sprzedaży komputerów z systemem Windows. Jak bywało to w poprzednich latach partnerzy Microsoftu sprzedawali więcej PC niż Apple urządzeń mobilnych z systemem iOS. Według analityka Horace Dediu z Asymco, 2015 rok był jednak inny. W poprzednim roku sprzedaż iPhone i iPadów była znacznie większa od komputerów PC. Jego dane są oparte na szacunkach sprzedażowych za ubiegły rok, ponieważ oficjalne dane nie są jeszcze znane.

Dediu szacuje, że Apple sprzedało 300 milionów sztuk iPhone oraz 60 milionów sztuk iPada, co w sumie daje aż 360 mln urządzeń z iOS sprzedanych w 2015 roku. Sprzedaż komputerów z Windowsem w ubiegłym roku wyniosła 276 milionów sztuk. Apple jeszcze nie podało oficjalnych danych, a zapewne poznamy je lada moment. Wtedy też okaże się czy przypuszczenia Dediu nie były zbyt pochopne.

Przeczytaj także: Wielki test flagowych smartfonów 2015 roku

Wynika Apple jest imponujący lecz nie można go absolutnie porównywać z ilością sprzedanych urządzeń z Androidem. Po trzech kwartałach liczbę 360 milionów przekroczyły zaledwie dwie firmy oferujące takie urządzenia, a są to Samsung i Huawei. Dodając do tego miliony sprzedanych smartfonów i tabletów przez Xiaomi, ZTE, Lenovo czy HTC daje niewyobrażalnie imponujący wynik.

News został zobaczony od 16.12.2023 już 604 razy.