W Warszawie za przejazd Uberem zapłacisz gotówką

Uber to przede wszystkim innowacyjność, a co za tym idzie wyparcie tradycyjnych metod znanych z tradycyjnych taksówek. Przede wszystkim to aplikacja i bezgotówkowa płatność za przejazd. Z podpiętej karty, pobierana jest opłata, a więc nie rozliczamy się bezpośrednio z kierowcą. Jednak od teraz, kierowcy Ubera będą mogli przyjmować gotówkę od pasażerów. Na razie wyłącznie w Warszawie.

Opcję będzie można wybrać w zakładce „Płatności” w menu aplikacji. Po wprowadzeniu destynacji będziemy musieli jeszcze raz potwierdzić tę metodę płatności. Nie będzie można później już tego zmienić, a więc należy mieć pewność, że mamy przy sobie gotówkę. Kwota będzie wyświetlana w aplikacji i kierowca nie będzie posiadał żadnego licznika, czy taksometru, a więc kwota jest ustalona z góry.

O ile dla klienta nie będzie to stanowiło większej różnicy, ponieważ obie metody są podobne, poza formą płatności. Jednak to kierowcy biorą na siebie większą odpowiedzialność, ponieważ muszą wozić przy sobie gotówkę oraz będą też musieli rozliczać się z Uberem, a to dodatkowy obowiązek.

Artykuł został wyświetlony od 03.12.2023 już 578 razy.