Orlen obawia się spadku sprzedaży i wycofuje płatności aplikacją?

JustDrive to aplikacja, którą miała swój głośny debiut na początku lutego. Jeśli jakimś cudem o niej nie słyszałeś to już przybliżam o co chodzi. Aplikacja pozwalała na płacenie za paliwo na na stacjach ORLEN i odbieraj nagrody" style="text-decoration: underline">stacjach Orlen, bez konieczności odchodzenia od dystrybutora. Tym samym oszczędzaliśmy czas na czekanie w kolejce.

Więcej o JustDrive Po kilku dniach aplikacją JustDrive przestała działaći nie można z niej korzystać do tej pory. Wszystko miało związek z awarią systemu informatycznego Orlenu, ponieważ nie można było płacić przez kilka godzin kartami na stacjach. Deweloperzy JustDrive obiecali ogłosili również problemy z działaniem aplikacji, ale obiecali szybki powrót. Dziś jednak aplikacją znika z App Store i Google Play.

Aplikacja na chwilę obecną nie jest dostępna w App Store i Google Play. Pracujemy nad nową odsłoną JustDrive. Jak tylko wrócimy do działania, poinformujemy o tym. Moim zdaniem może być jednak inny powód tego, że aplikacją nie zapłacimy już na stacjach Orlen. Włodarze koncernu mogli się przestraszyć sukcesu JustDrive. Oznaczałoby to, że nikt nie będzie już wkrótce korzystał, a bynajmniej nie będzie kuszony ofertą stacji. Chodzi oczywiście o takie rzeczy jak hot-dogi, napoje, czy inne przekąski. Kierowca nie mieliby potrzeby udwanaia się do kasy, a z czasem mogłoby to też wykluczyć przydatność większej ilości pracowników stacji. Nie wiadomo, czy Orlen postanowił zerwać umowę, ale ewidentnie coś jest na rzeczy, ponieważ jedyną stratną stroną w tym wypadku mógłby być Orlen. Twórcy JustDrive obiecują powrót, ale nie wiadomo, czy nadal będzie to efekt współpracy z Orlenem, czy inna sieć stacji benzynowych odważy się wprowadzić tę formę płatności do swojej oferty. Nieoficjalne doniesienia mówią też, że twórcy aplikacji dopuścili się działań niezgodnych z umową, co mogło narazić na niebezpieczeństwo cały system Orlenu. Na razie są to oczywiście spekulacje i poczekajmy na dalszy rozwój wydarzeń i komentarze obu stron. Pozostaje jeszcze kwestia osób i faktur, do których nie mają dostępu osoby, którym udało się zatankować aplikacją.

Źródła: Cashless

News został wyświetlony od 02.12.2023 już 678 razy.