Wiadomości na Androida już wkrótce jak iMessage i z interfejsem WWW

Android Police po rozłożeniu na czynniki pierwsze pliku APK aplikacji Wiadomości na Androida w wersji 2.9, ma kilka bardzo, ale to bardzo interesujących informacji na jej temat. Google przygotowuje się do wprowadzenia kilku znaczących funkcji, które mogą upodobnić Wiadomości na Androida do iMessage od Apple. Przede wszystkim jest to interfejs pulpitu dla dla oficjalnej aplikacji Facebooka[ANDROID]" style="text-decoration: underline">oficjalnej aplikacji do SMS-ów oraz ulepszenie funkcji SMS/RCS.

Istnieje wiele dowodów, że aplikacja wiadomości SMS dla użytkowników Androida wkrótce będzie dostępna również w przeglądarce. Najlepiej o tym świadczą zwroty “Messages for Web”, “Scan your QR code” oraz “Sign out of all computers”. Podobne opcje daje już komunikator Allo od Google.

RCS, czyli standard Rich Communication Services, umożliwiłby funkcję podobną do tej w iMessage, a więc wysyłanie wiadomości na numer telefonu za pośrednictwem Wi-Fi oraz internetu komórkowego. Google od kilku lat pracuje nad udostępnieniem RCS operatorom na całym świecie, ale bezskutecznie. Google najwyraźniej prawie kończy prace nad własnym rozwiązaniem w chmurze, które może działać niezależnie od lokalnego operatora. W tym przypadku, plany zdradzają wyrażenia: “New! Text over Wi-Fi and data”, “Chat features are powered by Google”, czy “No, use SMS only”.

Wiadomości na Androida mogą również wspierać płatności z Android Pay, sądząc po tych zwrotach w pliku APK – “Buy with Google”, “Payments Summary”, “Checkout”. Od niedawna można wysyłać pieniądze z okna rozmowy ze znajomymi za pomocą Google Wallet.

Możemy się domyślać, że wszystko to zostanie przedstawione na konferencji Google I/O, która odbędzie się od 8 do 10 maja. Wtedy firma mówi o nowej wersji Androida, ogłasza wszystkie nowe funkcje, usługi, czy produkty.

Źródło: Android Police

Wpis został wyświetlony od 04.07.2023 już 574 razy.