Folio-alternatywa dla oficjalnej aplikacji Facebooka[ANDROID]

Oficjalna aplikacja Facebook na Androida jest na tyle uciążliwa i pożera mnóstwo baterii, że nawet Facebook wydaje kolejne wersje nieco lżejszej aplikacji z dopiskiem Lite. Jest ona nieco uboższa w funkcjonalności i ma okrojoną szatę graficzną, ale działa szybciej i stabilnej od pełnej wersji.

w Google Play nie znajdziemy wielu wartościowych i godnych zastąpienia aplikacji, lecz na szczególną uwagę zasługuje jedna, a zwie się Folio. Posiada ona wszystkie funkcjonalności sieci społecznej Facebook, a przy tym nie zawiera tak wielu błędów i nie drenuje naszej baterii do ostatniej kropli. Aplikacja stworzona w zgodności z Material Desing świetnie się prezentuje na urządzeniach z Androidem.

folio1folio2

W przeciwieństwie do oficjalnej aplikacji w Folio możemy ustawić częstotliwość synchronizacji danych zaczynając od kilku sekund sięgając aż po kilka godzin. Folio nie wznawia pracy za każdym powiadomieniem dzięki czemu nie zużywa aż tak dużo energii.

Wydawcy oferują także ponad 40 różnych tematów aplikacji. Folio jest ciekawą, być może czasową alternatywną opcją dla oficjalnej aplikacji Facebook, która może z czasem nie będzie zużywała całych zasobów naszego smartfonu.

News został zobaczony od 20.08.2016 już 121 razy.