Vivo Xplay 5 z 6 GB pamięci RAM działa szybciej niż iPhone 6s

Vivo nie jest bardzo znaną marką jeżeli chodzi o Europę. Za to w Azji, a szczególnie w Chinach jest cenioną marką, zaliczaną do klasy premium. Najnowszy flagowy smartfon, Xplay 5 będzie pierwszym w historii telefonem z 6 GB pamięci RAM. Będzie to najprawdopodobniej moduł pamięci LPDDR4 od Samsunga, który firma może produkować już od końca ubiegłego roku.

Telefon zostanie zaprezentowany, zgodnie z doniesieniami już 1 marca, a więc w przyszłym tygodniu. Jak mogliśmy przypuszczać na początku będzie on dostępny wyłącznie na chińskim rynku. Vivo sukcesywnie wypuszcza poszczególne dane o Xplay 5, aby zwiększyć zainteresowanie. Tym razem w portalu Weibo pojawił się filmik, w którym porównano szybkość działania nadchodzącego flagowca vivo z demonem prędkości jakim niewątpliwie jest iPhone 6s.

Na filmie widzimy 3 telefony – dwa vivo (w tym Xplay 5) oraz iPhone 6s. Niezaprezentowany jeszcze flagowiec znajduje się w środku i jego wygląd jest niewidoczny oprócz ekranu. Widzimy, że aplikacja WeChat na Xplay 5 otwiera się najszybciej. Dostrzec możemy również, że interfejs jest bardzo podobny do iOS’a.

Z tego filmiku wynika, że połączenie chipsetu Snapdragon 820 oraz 6 GB pamięci RAM daje ogromne możliwości.