Vivo Apex z wyskakującym aparatem na zdjęciach

Już dziś wspominałem o nowym, koncepcyjnym telefonie vivo Apex. Teraz możemy się mu przyjrzeć nieco lepiej, ponieważ prototyp jest obecny na targach MWC 2018 w Barcelonie. Uwagę przyciąga już sam ekran z minimalnymi ramkami. Reszta również sprawia, że vivo prezentuje coś nowego i innego niż pozostali producenci.

vivo Apex posiada 6-calowy ekran z ramkami o grubości 1,8 mm z trzech stron i dolną ramką 4.3 mm. Jak dobrze zauważyliście, nie ma tu miejsca na przedni aparat oraz na głośnik do rozmów.

Aparat do selfie wysuwa się z górnej krawędzi w zaledwie 0.8 sekundy. Prototyp na razie działa wolno, ale vivo ma w planach ulepszenie tego rozwiązania. Z tyłu znajdują się dwa obiektywy.

Drugą funkcją, która zdecydowanie wpływa na unikalność tego telefonu jest jest czytnik linii papilarnych, który działa na dolnej połowie wyświetlacza. Daje to możliwość skanowania dwóch odcisków jednocześnie dla większego bezpieczeństwa lub umieszczenie palca w dowolnym miejscu. Może to posłużyć do autoryzacji dostępu do określonych funkcji aplikacji przez dwie osoby w jednym momencie.

Ostatnim rozwiązaniem, o którym trzeba wspomnieć jest brak głośnika. Apex posiada panel OLED, które wibruje i wytwarza dźwięk dla muzyki oraz rozmów. Nie jest to nic nowego, ponieważ podobne rozwiązanie ma chociażby Xiaomi Mi Mix. Firma vivo nazywa swoją technologię SoundCasting. Według relacji brzmi to głośno i bez szumów czy trzasków.

Źródło: CNET

Wpis został wyświetlony od 25.08.2023 już 815 razy.