Vivo Apex z rekordowo cienkimi ramkami i wysuwanym aparatem trafi do sprzedaży

O koncepcyjnym telefonie Vivo Apex było głośno podczas targów MWC 2018, gdzie chińska firma postanowiła go wystawić. Jak to bywa w przypadku koncepcji, często nie wchodzą one do masowej produkcji i znikają ze świecznika po pewnym czasie. Jednak ku zaskoczeniu wielu osób, Vivo zamierza wprowadzić ten unikalny smartfon do sprzedaży jeszcze w tym roku. Podczas, gdy inni producenci nie zaskakują nowościami i z wszystkich stron wieje nudą na wszelkich płaszczyznach, Vivo stara się wprowadzać pionierskie rozwiązania, które mogą uatrakcyjniać rynek mobilny.

Przede wszystkim, model Apex oferuje rekordowy stosunek ekranu do całego ciała, ciekawy pomysł na przedni aparat oraz czytnik linii papilarnych działający na połowie powierzchni wyświetlacza. Poza tym pod maską pracuje platforma mobilna Snapdargon 845. Dziś firma zdradza jego częściową specyfikację oraz możliwą datę wprowadzenia do sprzedaży. Będzie to jedna flagowiec z nowymi rozwiązaniami.

Przede wszystkim ma on 5.99-calowy ekran OLED, a jego ramki mają grubość 1.8 mm z trzech stron, a dolna ramka jest nieco grubsza – 4.3 mm. Vivo mówiło na MWC 2018, że zajmie on powierzchnię 98%, ale rzeczywisty stosunek ekranu do całego ciała wyniesie 91%. Jednak nadal będzie to rekordowy wynik wśród smarfonów. Dla porównania Galaxy S9, czy iPhone X osiągają wynik poniżej 85 procent.

Na ekranie nie ma żadnego otworu, gdzie znalazłyby się jakiekolwiek czujniki. Tym samym, czujnik zbliżeniowy i czujnik światła zostały umieszczone pod wyświetlaczem, a aparat wysuwa się z górnej krawędzi. Nie ma on też głośnika, który został zastąpiony technologią Screen SoundCasting. Generuje ona dźwięk poprzez wibracje ekranu.

Vivo jako pierwsze umieściło czytnik linii papilarnych pod ekranem już w X20 Plus UD. Jednak w modelu Apex działa on na całej dolnej powierzchni ekranu. Oznacza to, że palec możemy przyłożyć w dowolnym miejscu. Bezpieczeństwo może poprawić również wykorzystanie dwóch odcisków jednocześnie.

Jak już wyżej wspomniałem, Vivo zdradziło, że Apex będzie oparty na chipsecie Snapdragon 845. Nie mówi jednak o ilości pamięci RAM, ale jakiś czas temu przewinęła się plotka, że chcą oni stworzyć smartfon z 10 GB RAM. Nieznane są też szczegóły dotyczące baterii, aparatów, czy pojemności.

https://youtu.be/yr1cKPR9aHc

Niestety nie jest znana też cena, ale możemy przypuszczać, że nie będzie ona należała do najniższych. Wiemy jedynie, że masowa produkcja Vivo Apex ruszy w połowie tego roku. Możemy się więc spodziewać, że pojawi się on wczesną jesienią, oczywiście jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Wpis został zobaczony od 05.11.2023 już 868 razy.