Porównanie prędkości Face ID i czytnika linii papilarnych pod ekranem

Największymi zmianami w iPhone X są oczywiście nowy ekran, kamera TrueDepth i Face ID. Bez wątpienia rozpoznawanie twarz było innowacyjnym rozwiązaniem, które po raz pierwszy działało poprawnie. Dopiero później, producenci smartfonów z Androidem zaczęli wdrażać tę technologię dl swoich urządzeń. Idealnym przykładem jest OnePlus 5T.

Nowym rozwiązaniem jest też skaner linii papilarnych pod ekranem, który debiutuje wraz z VIVO X20 Plus UD. Znajduje się tu czujnik Synaptic Clear ID FS9500 działa tylko z wyświetlaczami OLED. Po aktywacji używa panelu, aby oświetlić odcisk palca, a następnie przetwarza wiązki światła. Synaptics twierdzi, że czujnik może pracować pod warstwą elementów o grubości do 1,5 mm, w tym z osłoną ekranu, szkłem pokrywy i rzeczywistym ekranem OLED.

Są wady i zalety obu rozwiązań, ale obie technologie wprowadzają coś nowego i przyczyniają się do rozwoju biometrycznych metod bezpieczeństwa. Możemy spodziewać się, że już wkrótce obie technologie znajdą zastosowanie w wielu urządzeniach.

Oto porównanie prędkości obu rozwiązań: https://www.youtube.com/watch?v=QyoyqWUXjfE

Artykuł został wyświetlony od 26.10.2023 już 278 razy.