in

Facebook wydaje bezpiecznego Messengera dla dzieci

Po wprowadzaniu wielu nowych funkcji w aplikacjach Messener i Facebook, ogłoszono właśnie nową wersję Facebooka Messenger, która będzie bezpieczna dla dzieci w wieku 6-12 lat. Oznacza to wiele przyjaznych dzieciom GIF-ów, efektów kamery, filtrów, naklejek i ramek.

Nazwana została Messenger Kids i jest zupełnie niezależna od głównego komunikatora. Nie wymaga też konta na Facebooku, ponieważ dzieci poniżej 13 roku życia nie mogą legalnie rejestrować się w serwisie. Rodzice będą mieli pełną kontrolę nad profilami swoich dzieci i będą mogli zarządzać wszystkim, wprost ze swoich kont Messenger. Aplikacja nie będzie zawierała reklam, a Facebook twierdzi, że nie będzie zbierać żadnych danych. Aplikacja ma być zgodna z wytycznymi dotyczącymi prywatności nieletnich.

Celem ma być zapewnienie komunikacji młodszemu pokoleniu nie nie narażaniu ich na różne nieodpowiednie treści, które pojawiają się w sieci społecznościowej. Oczywiście Facebook ma wielu nieletnich użytkowników poniżej 13. roku życia. Stworzenie nowego środowiska ma zapewne w zamyśle zapobiec rejestracjom niezgodnym z regulaminem, a po osiągnięciu odpowiedniego wieku umożliwić dołączenie do głównego serwisu Facebook i Messenger.

Aplikacja będzie dostępna tylko w USA i w najbliższym czasie trafi na urządzenia z systemem iOS. W przyszłości trafi również na Androida.

Źródło: TheVerge

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments