in

Patent Samsunga i skan dłoni, który ma pomóc w odgadnięciu hasła

Ludzkie ciało ma wiele unikalnych części, które są charakterystyczne tylko dla jednej osoby. Możemy za przykład wziąć odciski palców, tęczówkę, kształt ucha, twarz oraz wiele innych. Producenci smartfonów starają się to wykorzystać, aby dostarczyć nam najlepsze i najbezpieczniejsze metody odblokowywania urządzeń. Obecnie najpopularniejszą metodą biometryczną jest odcisk palca, ale najgłośniej jest teraz o rozpoznawaniu twarzy. Wszystko za sprawą Face ID i iPhone X od Apple.

Samsung chce jednak pójść o krok dalej i planuje wdrożyć nowy rodzaj nowy rodzaj skanera, a mianowicie rozpoznawanie dłoni. Nie będzie to jednak służyć do odblokowywania telefonu, a jedynie do wskazówek dotyczących hasła.

Koreańczycy złożyli wniosek patentowy opisujący tę funkcję. Telefonu skanuje linie dłoni użytkownika po zrobieniu zdjęcia aparatem i je zapisuje. Następnie, jeśli zapomnisz hasła, możesz użyć aparatu, aby zrobić zdjęcie i potwierdzić swoją tożsamość. Po rozpoznaniu, na ekranie zostaną wyświetlone litery hasło porozrzucane na linia dłoni.

Po przemyśleniu wydaje się to dość skomplikowane i bezsensowne. Obecnie większość osób używa do odblokowywania swojego urządzenia właśnie odcisku palca, skanu tęczówki lub twarzy. Częściej stosowany jest też wzór na ekranie lub 4-cyfrowy PIN. Równie dobrze możemy zastosować pytania pomocnicze, aby odgadnąć hasło. Można to jednak potraktować jako ciekawostkę, ale wątpliwe, że kiedykolwiek pojawi się ona w jakimkolwiek urządzeniu.

Źródło: SamMobile

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments