Evel Knievel – skacz jak słynny kaskader

Robert Craig „Evel” Knievel, Jr to słynny kaskader i akrobata, którego lata świetności przypadły na lata 70. ubiegłego wieku. Teraz dzięki grze poświęconej właśnie temu motocykliście możemy wykonywać przeróżne akrobacje na swoim urządzeniu. Pobierzemy ją z Google Play za 9,59 zł oraz App Store za $1,99.

Evel Knievel to gra osadzona w klimatach, które kojarzą mi się ze starych amerykańskich filmów. Jak można się łatwo domyślić poruszamy się w niej motocyklem. Wcielamy się w rolę Evela i zdobywać kolejne szczeble kariery zaczynając od samego dołu. Musimy pokonywać legendarne tory, wykonywać akrobację i zdobywać monety. Na każdym z nich czekają na nas przeszkody jak londyńskie dwupiętrowe autobusy, grzechotnik oraz lwy. Za każdy poziom otrzymujemy medal odpowiedniego koloru – brązowy, srebrny oraz złoty.

Akrobacje jakie możemy wykonywać są przeróżne od pętli poprzez jazdę na jednym kółku aż po koziołki. Pomogą nam w przeskakiwaniu przez płonące obręcze, trampoliny czy skocznie. Za zebrane monety możemy kupić nowe motocykle oraz szałowe stroje, których jest w sumie 8. Możemy także zdobyć kaski, a jest z czego wybierać, bo do kupienia jest aż 20 różnych. W grze mamy intuicyjne sterowanie za pomocą dotyku ekranu.

Do pokonania jest aż 27 wyzwań w tym na legendarnych arenach, takich jak:

Las Vegas (Casino Fountain) Chicago (Man Eating Sharks!) Ontario (18 Cars and a Van) London (13 London Buses)

Do wyboru mamy 11 motocykli włączając:

250cc Scrambler 650cc Deluxe 750cc Ultimate