Microsoft Pix – aplikacja, która ulepszy aparat w iPhone

Firma Microsoft udostępniła nową aplikację aparatu, która jest specjalnie zrobiona dla urządzeń z systemem iOS. Nazwana Microsoft Pix (jak wcześniej informowałem), aplikacja korzysta z AI (sztucznej inteligencji), aby automatycznie dostosować zdjęcia i filmy i wybrać najlepsze z nich. Konkretnie, aplikacja dostosowuje ekspozycję, pozbywa się szumów, rozpoznaje twarze i próbuje zachować kolory jak najbardziej naturalne, wszystko w celu dostarczenia ostatecznych obrazów, które powinny wyglądać dobrze, nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

microsoft_pix_app2Microsoft Fix posiada także funkcję podobno do Live Photos od Apple, ale jest nieco lepsza, ponieważ eliminuje niestabilność kamery i niespójności ekspozycji. Filmy robione za pomocą aplikacji są robione podobnie do aplikacji oferujących Hyperlapse, klatki są automatycznie stabilizowany, a użytkownicy mogą zapisywać filmy z różnymi prędkościami odtwarzania.microsoft_pix_app1

Aplikacja wymaga systemu iOS 9.0 lub nowszego, a kompatybilne są z nią – iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s oraz iPhone 6s Plus. Nie wiadomo czy pojawi się również na systemy Android czy Windows Phone.

appstore