Face ID pomoże dopasować oprawki za pomocą aplikacji

Jak wiadomo jedną z większych zalet iPhone X jest Face ID, które całkowicie zmienia postrzeganie skanera twarzy w smartfonach. Nowe technologia mapowania twarzy emituje aż 30 tysięcy kropek IR, aby uzyskać prawdziwą i jak najdokładniejszą głębię obrazu. Aparat TrueDepth wykorzystywany jest również do Animoji i robienia zdjęć z efektem bokeh, a więc rozmytym tłem.

Jak ostatnio mogliśmy się dowiedzieć, programiście również będą mieli dostęp do funkcji skanowania twarzy. Może wyniknąć z tego wiele dobrego w postaci przydatnych aplikacji.

Efektem tego jest aplikacja od firmy Warby Parker, która specjalizuje się w sprzedaż okularów w sieci. Każdy kto nosi okulary wie, że dopasowanie oprawek bywa bardzo trudne, a tym bardziej na odległość. Akurat ten sprzedawca ma w swojej ofercie dla klientów, którzy mogą zamówić 5 par okularów, a po 5 dniach zwrócić wszystkie lub te, które nam nie pasują.

Poszli oni jednak o krok dalej i w ich aplikacji pojawia się możliwość dopasowania oprawek do kształtu twarzy. Po najnowszej aktualizacji będzie ona dopasowywać je na podstawie czujników Face ID. Zasugeruje oczywiście odpowiednie oprawki po wykonaniu pomiarów twarzy. To dopiero początek, a więc możemy być pewni, że deweloperzy zaskoczą nas jeszcze wykorzystaniem Face ID w praktyce.

Warby Parker using the iPhone X TrueDepth camera is super super smart: pic.twitter.com/LgHpO8hfUx

— Joanna Stern (@JoannaStern) 7 listopada 2017

Wpis został zobaczony od 05.07.2023 już 345 razy.