BLIK się rozwija. Możliwość płatności poprzez rozmowę z konsultantem

blik1_logoOd teraz Blik ma nową funkcję, która pozwala na płatność za usługi i towary podczas rozmowy z konsultantem infolinii dzięki współpracy Polskiego Standardu Płatności i agenta rozliczeniowego eCard S.A.

Podczas połączenia z konsultantem musimy mu podać sześciocyfrowy kod wygenerowany w naszej aplikacji bankowej. Następnie musi on wprowadzić go do odpowiedniego systemu, my musimy osobiście potwierdzić każdą z transakcji. Wszystko trwa kilkanaście sekund.

Komentarz wiceprezesa PSP odnośnie współpracy:

– Dzięki współpracy z eCard BLIK wkracza w zupełnie nowy obszar zastosowania płatności mobilnych, czyli call centers. Do tej pory transakcji BLIKIEM dokonywaliśmy w punktach stacjonarnych, Internecie, bankomatach i między sobą, korzystając z usługi P2P. Teraz mamy możliwość błyskawicznego zapłaty za towary czy usługi dyktując konsultantowi nasz kod – mówi Dariusz Mazurkiewicz, wiceprezes Polskiego Standardu Płatności. – To kolejny ruch świadczący o ogromnym potencjale BLIKA i jego bezpiecznej technologii. Mamy nadzieję, że firmy chętnie będą sięgały po tę funkcjonalność, umożliwiając płatność BLIKIEM we własnych call centers bez żadnych zbędnych wymogów. Dzięki BLIK każdy konsultant może akceptować płatności będąc w kontakcie telefonicznym z klientem – dodaje.

Warto wspomnieć, że standard BLIK swoje funkcjonowanie rozpoczął w lutym tego roku. Regularnie korzysta z niego ok. 1,5 miliona użytkowników.

Wpis został zobaczony od 10.02.2023 już 778 razy.