Parkopedia – znajdź najbliższy i najtańszy parking

parkopedia_logoParkopedia to bardzo przydatna aplikacja na urządzenia mobilne, która w każdej sytuacji pozwoli nam na szybkie 'namierzyć’ wolne miejsce parkingowe w okolicy. Co ciekawe na mapie pokazane są miejsca gdzie parking w aktualnym czasie jest bezpłatny. Umieszczone są także prywatne miejsca parkingowe, które świadczą takie usługi. Aplikacja jest dostępna w Google Play, App Store oraz Windows Store. W dwóch pierwszych przypadkach jest ona bezpłatna, natomiast posiadacze smartfonów z Windows Phone będą musieli za nią zapłacić 7,99 zł.

Parkopedia działa aż w 52 krajach, a objętych jest ponad 38 milionów miejsc parkingowych. Działa również w Polsce. Te liczby jednak stale sie zmieniają, a całą bazę tworzą sami kierowcy. Wolnych miejsc musimy wyszukiwać z określonej lokalizacji lub po wpisaniu nazwy ulicy. Po wybraniu interesującego nas miejsca możemy uzyskać wskazówki jak do niego dotrzeć i czy są w danym czasie wolne miejsca. Po kliknięciu na wybrany obiekt wyświetlają nam się informacje o nim, w tym cena i godziny otwarcia.

parkopedia1parkopedia2

Swoje wyszukiwania możemy również zawęzić dzięki filtrom. Wyróżnić możemy to czy parking jest kryty, strzeżony lub to czy akceptowane są karty płatnicze.Do poprawnego działania aplikacj niezbędne jest połączenie z Internetem.Projekt Parkopedii możemy również sami rozszerzać, dodając nieobjęte jeszcze parkingi wraz ze zdjęciami i cennikiem.

Pobierz:

googleplayappstorewindows

Artykuł został zobaczony od 10.02.2023 już 862 razy.