Wideo pokazujące wyższość Dash Charge od OnePlus nad Adaptive Charging firmy Samsung

dashcharge_oneplus3Jednym z ważniejszych aspektów przy wyborze nowego smartfonu jest możliwość szybkiego ładowania. Baterie o dużej pojemności zajmują bardzo dużo miejsca wewnątrz urządzeń, dlatego każdy z producentów wolałbym „zapakowanie” mniejszej, ale takiej, którą można bardzo szybko naładować. Jednym z telefonów wyposażony w taką funkcję jest OnePlus 3 i jego Dash Charge. Porducent obiecuje naładowanie baterii w pół godziny, aby ta starczyła na cały dzień korzystania ze smartfonu. Samsung również posiada własną technologię o nazwie Adaptive Charging, która występuje m. in w Galaxy S7.

OnePlus zamiesiło na swoim kanale YouTube film, który pokazuje wyższość Dash Charge nad rozwiązaniem stosowanym przez firmę Samsung. Pierwszym porównaniem pomiędzy OnePlus 3 oraz Galaxy S7 było ładowanie baterii przez 30 minut. Dzięki Dash Charge w OP3, bateria została naładowania do 64 %, a w SGS 7 do 50 %.

W drugim starciu oba urządzenia miały włączony ekran, więc ładowanie było spowolnione. W tej próbie nie mamy zegara, ale w tym samym czasie Samsung Galaxy S7 zdołał naładować się do 23 %, a OnePlus 3, aż do poziomu 67 %. Oba telefony posiadają baterię o pojemności 3000 mAh.

https://www.youtube.com/watch?v=pK3AK_48cgU

Wpis został zobaczony od 19.12.2023 już 747 razy.