Wydajność iPhone 6S przed i po wymianie baterii

Ponad rok temu wraz z aktualizacją iOS 10.2.1, Apple potajemnie dodało kontrowersyjną funkcję zarządzania baterią. Nie poinformowano nikogo o tym, że wraz ze starzeniem się baterii możliwości urządzenia będą dławione. Apple twierdzi, że ma to zapobiegać nagłym wyłączeniem, kiedy telefon będzie działać intensywnie. Wszystko wyszło na jak pod koniec ubiegłego roku i wywołało to burzę.

W iOS 11.3 użytkownicy dostają opcję wyłączenia spowalniania procesora iPhone’a. Wcześniej też obniżono ceny usługi wymiany baterii i to bardzo znacząco. Program potrwa do końca 2018 roku. YouTuber Bennett Sorbo postanowił sprawdzić jak wymiana baterii wpływa na poprawę działa iPhone 6S.

Postanawia on sprawdzić kilka najważniejszych czynności jak przeglądane stron internetowych, odtwarzanie filmów na YouTube, otwieranie aplikacji. Wszystko kończy się suchym testem GeekBench. Wynik testu jest już znany z góry, ale najbardziej interesująca jest różnica działa przed i po wymianie. iPhone 6S z nową baterią cały test ukończył w 4:33 minuty, a ze zużytą baterią 5:35 minuty.

Tak natomiast prezentują się wyniki GeekBench: pojedynczy rdzeń wiele rdzeni iPhone 6s ze starą baterią 1437 2485 iPhone 6s z nową baterią 2520 4412

Widać więc, że różnica jest znacząca i wymiana baterii pomoże w momencie, kiedy obsługa twoje iPhone wydaje się uciążliwa i znacznie wolniejsza z upływem czasu.

News został wyświetlony od 18.06.2022 już 644 razy.