Xiaomi Mi 5C, pierwszy smartfon z własnym chipsetem Xiaomi

W ostatnich dniach wiele znaczących film technologicznych organizowało swoje konferencja na tragach Mobile World Congress w Barcelonie. Jedną z nich, ku zaskoczeniu wielu, nie było Xiaomi, które swoją imprezę zorganizowało dziś w National Convention Center w Pekinie. Nie było zaskoczenia, ponieważ zobaczyliśmy na niej nowy chipset Surge S1 oraz smartfon Xiaomi Mi 5C, który będzie napędzany przezn nowy układ, własnej produkcji.

Xiaomi Mi 5C posiada 5.15-calowy wyświetlacz, a pod jego maska pracuje wspomniany chipset, 3 GB pamięci RAM oraz 64 GB pojemności wbudowanej. Z tyłu znajduje się 12-megapikselowy aparat, a z przodu 8-megapikselowy aparat do selfie. Urządzenie działa pod kontrolą systemu Android 7.1 Nougat z interfejsem MIUI. Z przodu znajduje się czytnik linii papilarnych, a pojemność baterii Mi 5C wynosi 2860 mAh.

Surge S1 jest procesorem wyposażonym w 8 rdzeni Cortex A53, połowa z nich z taktowaniem zegara 2,2 GHz, a druga połowa z 1,4 GHz. Układ graficzny tego chipsetu to Mali-T860.

Artykuł został zobaczony od 29.11.2023 już 763 razy.