Xiaomi Mi 9 oficjalnie zaprezentowany. Bezprzewodowe ładowanie 20W i aparat 48MP

Smartfon ma parametry odpowiednie dla flagowego produktu

Xiaomi Mi 9 został dziś oficjalnie zaprezentowany. Już przed premierą wiedzieliśmy o nim niemalże wszystko, warto jednak przedstawić specyfikację najnowszego flagowca chińskiego producenta.

Z tyłu znajduje się aparat 48 MP z czujnikiem Sony IMX586 z filtrem Quad Bayer. Sensor ma rozmiar 1/2 ” i posiada piksele o wielkości 0,8μm, które można połączyć z superszybkimi pikselami 1,6μm. Obok niego znajduje się też ultra-szeroki aparat o rozdzielczości 16 MP i polu widzenia 117 °. Ma on piksele 1,0μm oraz obiektyw z przesłoną f/2,2 i autofokusem. Trzecim do kompletu jest teleobiektyw 12 MP z podwójnym przybliżeniem i aperturą f/2.2. Moduł aparatu pokryty jest szkłem szafirowym. 

Pod maską pracuje Snapdragon 855, który sparowany jest z 6 GB pamięci RAM. Do wyboru są dwie opcje pamięci – 64 GB lub 128 GB. Mi 9 oferuje tryb Turbo, który pozwoli na zoptymalizowanie procesora i układu graficznego podczas grania. Pojawi się też przezroczysty model z 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci. 

Sztuczna inteligencja ma pomagać zmniejszać zniekształcenia w ultra-szerokim aparacie, ale może też sugerować przełączenie aparatu, aby uzyskać najlepsze ujęcie.

Z przodu mamy natomiast 6,29-calowy panel Super AMOLED o rozdzielczości 1080p+ od Samsunga. Posiada on wcięcie w ekranie w kształcie kropli wody, a stosunek wyświetlacza do całego ciała to 90,7%, jak deklaruje Xiaomi. Mi 9 oferuje tryb ciemny,który ma zmniejszyć użycie baterii aż o 83 procent. Ekran może osiągnąć jasność do 600 nitów.

Posiada też funkcję Always-On z kolorowymi elementami. W wycięciu znajduje się aparat 20MP z aperturą f/2.2 i pikselami 0.9μm. Pod ekranem znajduje się czytnik linii papilarnych. Ekran chroniony jest  przez Gorilla Glass 6. 

Funkcja ładowania Charge Turbo może zapewnić  do 27W przez port USB-C.  W zestawie znajduje się jednak ładowarka 18 W. Mi 9 obsługuje też szybkie bezprzewodowe ładowanie do 20W, a w pudełku znajduje się też odpowiednia ładowarka. Pojemność baterii wynosi 3300 mAh. Xiaomi Mi 9 jest też wodoodporny.

Smartfon będzie dostępny w kolorach Lavender Violet, Ocean Blue i Piano Black.

News został zobaczony od 20.02.2019 już 281 razy.