YouTube chce powstrzymać nadużywanie „kciuka w dół” w aplikacji

Mają na to kilka pomysłów i możemy wkrótce zobaczyć zmiany

Od początku filmy na YouTube można oceniać i w tym momencie mamy system z łapkami w dół lub górę. Może to się jednak zmienić i w aplikacji możemy nie zobaczyć już przycisku „To mi się nie podoba” pod filmami, ponieważ YouTube ma z nim najwyraźniej jakiś problem.

Tom Leung, dyrektor zarządzający projektem YouTube, opublikował w zeszłym tygodniu film, gdzie twierdzi, że Google stara się powstrzymać negatywne opinie. Wpłynie to zapewne również na wyświetlenia, ponieważ ilość ocen będzie mniejsza.

YouTube uważa, że negatywne oceny nie mają nic wspólnego z treścią zawartą w klipach. Osoby oceniające filmy w ten sposób z zasady nie lubią zwyczajnie twórcy lub marki, która go udostępniła.

Jedną z rozważany opcji jest również pozostawienie możliwości negatywnej oceny, ale użytkownik będzie musiał to uzasadnić. YouTube myśli również o wprowadzeniu wymogu obejrzenia co najmniej 25% filmu, aby wyrazić opinię. Leung twierdzi, że nie byłoby to demokratyczne, ponieważ nie wszystkie „kciuki w dół” nie są bezpodstawne.

Artykuł został zobaczony od 04.02.2019 już 353 razy.