Zobacz jak uchronić się przed błędem chainOS, który blokuje iPhone

ChaiOS to exploit, który został odkryty niedawno i potrafi napsuć krwi użytkownikom sprzętu Apple. Zawiesza on iPhone’a po wysłaniu specjalnego linku, który wykorzystuje funkcję podglądu iMessage. Prowadzi on do strony, która zawiera zbyt duża liczbę znaków i nie trzeba go nawet otwierać. Nie trzeba nawet robić nic, ponieważ w momencie otrzymania wiadomości z linkiem, zawiesza on urządzenie. Zobacz jak ustrzec się przed działaniem linku z GiHub, zanim Apple wyda specjalną aktualizację w przyszłym tygodniu.

8RPLzOdq Przechodzimy do Ustawień. Następnie Ogólne > Ograniczenia > Witryny. Tam zaznaczamy Ograniczaj materiały dla dorosłych. Potem przechodzimy na dół do pozycji Dodaj witrynę… . Następnie wpisujemy GitHub.io.

???? Effective Power is back, baby!

chaiOS bug: Text the link below, it will freeze the recipient’s device, and possibly restart it. https://t.co/Ln93XN51Kq ⚠️ Do not use it for bad stuff. —- thanks to @aaronp613 @garnerlogan65 @lepidusdev @brensalsa for testing! — Abraham Masri (@cheesecakeufo) 16 stycznia 2018

Artykuł został wyświetlony od 23.09.2023 już 466 razy.