40 Samsungów Galaxy S5 przemienione w koparkę kryptowalut

Postęp technologicznym w ostatnim czasie przyspieszył na tyle, że na przestrzeni ostatnich 10 lat możemy doskonale to zaobserwować w przypadku telefonów oraz komputerów. Obecne smartfony, z najwyższej półki są o wiele bardziej wydajne niż komputery sprzed kilku lat. „Zlepek” kilku takich telefonów mogłoby być również lepsze niż komputery, które obecnie kosztują kilka tysięcy złotych.

Wydaje się więc, że wystarczy tylko osiem smartfonów Samsung Galaxy S5, aby móc kopać bitcoiny na tej samej zasadzie co PC. Samsung uważa, że taki zestaw potrafi być bardziej wydajny niż mocne jednostki stacjonarne.

W ramach inicjatywy “Upcycling”, koreańska firma chce pokazać, że nawet dwuletnie urządzenie może być użyteczne i tym samym można przedłużyć jego żywot. W tym celu Samsung zbudował koparkę, która składa się z 40 Galaxy S5. Maszyna działa na specjalnym systemie operacyjnym, który został właśnie stworzony na potrzeby tego projektu.

Samsung zaprezentował też tablet Samsung Galaxy Tab, który został przemieniony w laptop z systemem Ubuntu, czy też Galaxy S3, który służy do monitorowania zbiorników rybnych.

Źródło: Motherboard

Wpis został zobaczony od 29.07.2023 już 633 razy.