Aktualizacja Oreo dla Galaxy S8/S8+ wstrzymana!

lauraslittleparty.com lauraslittleparty.comAKTUALIZACJA: Samsung został zmuszony do wstrzymania wdrożenia systemu Android 8.0. Jest to skutkiem przypadków, gdzie urządzenia Galaxy S8 i S8+ nieoczekiwanie uruchomiały się ponownie. Samsung twierdzi, że „bada sprawę wewnętrznie, aby zminimalizować wpływ na dotknięte jednostki, a aktualizacja będzie ponownie dostępna tak szybko, jak to możliwe.

Po długich beta testach, Samsung udostępnił aktualizację Androida 8.0 Oreo dla Galaxy S8 i S8+ w zeszłym tygodniu. Na początku tego tygodnia z kolei trafiła ona do polskich użytkowników flagowców z 2017 roku. Oprócz tego pojawiła się ona w takich krajach jak Turcja, Norwegia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Indie, Belgia, Niemcy, czy Francja.

Najnowszy raport twierdzi, że Samsung przerwał wdrażanie aktualizacji. Firma usunęła pliki aktualizacji ze swoich serwerów i nie ma można już ich pobrać na swojego Galaxy S8 lub Galaxy S8+. Jednak jeśli już pobrałeś aktualizację na swoje urządzenie to nie dotyczy to ciebie w żadnym wypadku. Wygląda na to, że znaleziono jakieś błędy i Samsung pracuje obecnie nad nową wersją oprogramowania dla Galaxy S8 i S8+ opartą na Androidzie 8.0 Oreo.

Nie wiadomo jednak, kiedy wdrażanie aktualizacji zostanie wznowione i kolejni użytkownicy będą mogli ją pobrać na swoje smartfony.

Źródło: SamMobile

Artykuł został zobaczony od 03.04.2024 już 968 razy.