Alcatel Idol 5S z Helio P20 oraz 3 GB RAM zauważony na Geekbench

Chyba najgorętszym kąskiem nadchodzących targów MWC 2017 w Barcelonie będzie LG G6 i być może podobno popularnością będzie cieszył się BlackBerry Mercury z fizyczną klawiaturą. Pozostali producenci zapewne też będą chcieli odsłonić swoje propozycje na nadchodzące miesiące, a więc możemy zobaczyć kilka ciekawych propozycji. Wiemy, ze w tym gronie zabraknie na pewno Xiaomi (szkoda), ale inni czołowi gracze jak Sony, Huawei mogą przygotować coś zaskakującego. Jednym z bardziej interesujących urządzeń może być też Alcatel Idol 5S.

Będzie to następca modelu Idol 4S, który zadebiutował w 2016 roku, a na jego bazie powstał również BlackBerry DTEK50. Teraz urządzenie o nazwie Alcatel Idol 5S pojawia się na stronie Geekbench, gdzie oprócz nazwy możemy poznać jego specyfikację. Urządzenie pod maską pakuje chipset Helio P20 oraz 3GB pamięci RAM. Alctael Idol 4S posiadał Snapdragon 652 oraz taką samą ilość pamięci RAM. Oczywiście po wyjęciu z pudełka iDol 5S ma działać na Androidzie 7.0 Nougat.

Nic więcej na ten moment nie wiemy o nadchodzącym smartfonie, ale możemy przypuszczać, że będzie on dostępny w bardzo konkurencyjnej cenie. Alcatel iDol 4S kosztował podobnie jak BlackBerry DTEK50 około 1500 złotych (350$).

Źródło: GSMArena

News został zobaczony od 28.11.2023 już 466 razy.