Alphabet, czyli firma-matka Google najbardziej wartościowa na świecie. Apple zdetronizowane

android_vs_iosApple i Google to dwóch największych rywali w wielu dziedzinach życia. Od kilku lat liczą się tylko te dwie firmy. Dwóch gigantów technologicznych to także czołówka, a nawet można powiedzieć, że Mount Everest najbardziej wartościowych firm na świecie.

O miano pierwszej firmy na naszym globie liczą się właśnie tylko Apple i….Aplhabet, a nie Google jak wielu mogłoby przypuszczać. Aplhabet to firma -matka giganta wśród wyszukiwarek. W 2014 roku najcenniejszą spółką świata było Apple. Wyniki za ubiegły rok pokazują, że Aplhabet na ten moment wskakuje na pierwszą pozycję.

Aplhabet jest warte 570 miliardów dolarów. Większość zysków pochodzi oczywiście z wyszukiwarki Google oraz systemu Android. Drugie w kolejności Apple warte na chwilę obecną jest warte 53 miliardów $. Jest to pierwszy przypadek od 2010 roku, kiedy giganci zamienili się miejscami. Wtedy były warte po około 200 mld dolarów.

Przeczytaj także: Android to żyła złota dla Google!

Aplhabet został najbardziej wartościową firmą przy przychodach ponad 74 mld dolarów i zyskowi rzędu 23 mld $. Nie spodziewano się takiej zamiany miejsc, ponieważ Apple miało zarobić sporą sumę w IV kwartale dzięki sprzedaży iPhone 6S i 6S Plus. Koniec roku przyniósł jednak inny rezultat.

News został wyświetlony od 06.10.2023 już 614 razy.