Android O Developer Preview już do pobrania

Google uruchomiło właśnie Android O Developer Preview, a więc pierwszą wersję nowego systemu, który jest dostępna publicznie. Oczywiście dana wersja przeznaczona jest dla programistów, a Google ostrzega, że „nie jest ona przeznaczona do codziennego użytku”. Jak to było również w zeszłym roku i w ogóle z każdym programem lub systemem w wersji deweloperskiej, również podgląd Androida O zawiera wiele błędów i jest niestabilny oraz mogą występować problemy ze stabilnością.

Android O Developer Preview jest dostępny dla następujących urządzeń: Google Pixel, Google Pixel XL, Google Pixel C, Nexus 6P, Nexus 5X, oraz Nexus Player. Obraz można pobrać z tego miejsca, a całą listę błędów możemy zobaczyć w dzienniku. Oczywiście nie została podana oficjalna nazwa komercyjna tego wydania, ale można przypuszczać, że będzie to Android 8.0 Oreo.

Oto część funkcji, które pojawią się w kolejnym wydaniu systemu Google (z czasem poznamy ich więcej): Ulepszone powiadomienia, kontrola nad różnymi rodzajami notyfikacji Optymalizacja działania aplikacji w tle (oszczędność baterii) Picture in Picture (PIP), która umożliwi otwarcie aplikacji w małym oknie i korzystanie z innych opcji Adaptacyjne ikony (usuwanie z nich powiadomień) Obsługa wysokiej jakości kodeków audio Bluetooth.

Więcej szczegółów powinniśmy poznać w ciągu najbliższych dni, kiedy wiele osób będzie testowało Androida O. Stabilna wersja Androida Oreo pojawi się zapewne dopiero w drugiej połowie tego roku.

Źródło: PhoneArena

Artykuł został wyświetlony od 07.10.2023 już 261 razy.