Przeciek pokazujący możliwy wygląd flagowej Nokii 9

W tym roku, HMD Global czyli właściciel marki Nokia wprowadził na rynek już 8 różnych urządzeń, w tym cztery smartfony. Wygląda na to, że to jeszcze nie koniec i w tym roku zobaczymy kolejne, drugie już flagowe urządzenie. Nie zapominajmy również o modelu Nokia 2, który także prawdopodobnie zadebiutuje w przeciągu kilku tygodni.

Obecnie jedynym flagowcem w szeregach Nokii z Androidem jest „ósemka”. Niedługo jednak może ustąpić miejsca Nokii 9, która prawdopodobnie zbliża się wielkimi krokami. W sieci pojawiła się grafika przedstawiająca tył telefonu. Według Nokia Power User, makieta została opublikowana przez źródło, które w przeszłości ujawniło dokładne informacje dla wielu urządzeń Nokia i Lumia. Na obrazku mamy porównanie obu wspomnianych urządzeń. Możemy z tego wywnioskować, że HMD będzie chciało być może zaaplikować bezprzewodowe ładowanie, używając szklanego tyłu.

Nokia 9 według tego schematu będzie miała też skaner linii papilarnych z tyłu, tuż pod aparatami. Oznacza to, że z przodu może zniknąć przycisk Home, a ekran może zajmować ogromną część przedniego panelu jak w Galaxy Note 8 czy Galaxy S8. Na podstawie tego przecieku, Waqar Khan stworzył rendery tego modelu.

Plotki mówią, że z tyłu znajdą się dwa aparaty Carl Zeiss po 13 MP każdy. Wewnątrz ma pracować oczywiście Snapdragon 835 wraz z 6/8 GB pamięci RAM oraz pojemnością 128 GB. Nokia 9 ma posiadać certyfikat IP68 oraz skaner tęczówki.

Źródło: PA, Waqar Khan, Nokia Power User

News został wyświetlony od 07.10.2023 już 325 razy.