Patent Samsunga sugeruje ukrycie przedniego aparatu pod ekranem

Od zeszłego roku obserwujemy trend bezramkowych smartfonów. W związku z minimalizacją ramek, producenci przenoszą skanery linii papilarnych do tyłu, ale jest nadzieja, że wrócą one na przód urządzeń. Wszystko za sprawą czujnika od Synaptics, który zaprezentowało już Vivo w swoim smartfonie. Został on umieszczony pod ekranem (więcej o tym tutaj). Pozostaje jednak kwestia innych czujników jak przede wszystkim przedni aparat i producenci musieli zastosować wcięcia jak w iPhone X czy Essential Phone.

Patent Samsunga przedstawia urządzenie, które kryje wszystkie czujniki pod ekranem, w tym głośnik, czujnik zbliżeniowy i czujniki światła. Już Xiaomi Mi MIX miał głośnik pod ekranem, ale nie działał on zbyt dobrze. Najważniejsze jest jednak to, że według tego patentu, aparat miałby również zostać umieszczony pod ekranem. Jak widzimy na szkicach jest on umiejscowiony w dość tradycyjnej pozycji, ale mógłby znaleźć się w dowolnym miejscu.

Nie wiadomo do końca jak taki aparat miałby działać i widzieć przez ekran, ponieważ jeszcze nikt nie skonstruował takiego czujnika. Wcześniejsze patenty mówiły o użyciu przezroczystej diody OLED. Korzystając z wysokiej częstotliwości odświeżania, urządzenie może włączać i wyłączać ekran oraz umożliwiać aparatowi sprawdzenie w czasie nieaktywności.

Źródło: GSMArena

Wpis został wyświetlony od 07.10.2023 już 778 razy.