Android Pay wkracza do Polski. Łatwy sposób na płacenie zbliżeniowe

android_pay_logoWydaje mi się, albo przeszło to bez większego echa, ale usługa Android Pay jest już dostępna w naszym kraju. Od 17 listopada jak drugi kraj w Europie, Polska może w pełni korzystać z usług finansowych Google. Jedyne czego potrzebujemy to smartfon z modułem NFC oraz rzecz jasna z systemem Android. Transakcje zbliżeniowe z użyciem urządzeń mobilnych działać będą na terenie całego kraju i we wszystkich placówkach, które je obsługują.

W większości telefonów z platformą Google pojawiła się ikonka z nową aplikacją Android Pay i to właśnie ona służy do wykonywania transakcji. To w niej bezpiecznie przechowywane są dane o kartach płatniczych posiadacza smartfonu. Aplikację można pobrać również z Google Play. Jedynym wymogiem jest Android 4.4 KitKat i wspomniana już technologia NFC.android_pay

Podobnie jak w przypadku transakcji zbliżeniowych z wykorzystaniem fizycznych kart płatniczych transakcje do 50 złotych nie wymagają kodu PIN. Wszystkie operacje powyżej tej kwoty wymagają podania PINu. Aplikacja działa w tle, więc do użycia jej podczas płatności wystarczy cały czas włączony NFC i zbliżenie go do terminala płatniczego.

Najważniejsze pytanie jednak pozostaje w kwestii kart, które możemy dodać do Android Pay. Otóż podpiąć będziemy mogli wszystkie karty debetowe i kredytowe MasterCard i VISA, które oferują banki w naszym kraju. W przyszłości będzie można również dodać karty lojalnościowe i podarunkowe.android_pay2

Obecnie trzy banki dają taką możliwość – Alior Bank, Bank Zachodni WBK oraz T-Mobile Usługi Bankowe. Wkrótce dołączą zapewne pozostałe, a jak wiemy bankowości mobilna i internetowa w Polsce stoi na najwyższym poziomie i pozostałe kraje mogą nam pozazdrościć większości technologi, które wprowadzane są u nas w pierwszej kolejności.

Artykuł został zobaczony od 01.09.2023 już 712 razy.