Apple Arcade to nowa usługa subskrypcji gier, która zadebiutuje w tym roku

Rozgrywkę będzie można prowadzić i kontynuować na wielu urządzeniach

Apple na dzisiejszej konferencji postanowiło zaprezentować kilka nowych usług, a jedną z nich jest Arcade, która ma służyć subskrybcji gier. Będzie to działać na platformach  iOS, macOS oraz tvOS, a więc oznacza to, że grę można kontynuować na innym urządzeniu – iPhonie, iPadzie, Macu lub Apple TV.

Apple Arcade zadebiutuje jesienią tego roku w 150 krajach, a wśród nich znajdzie się oczywiście Polska. W bibliotece ma się znaleźć ponad 100 nowych tytułów od wydawców jak chociażby Annapurna Interactive, Bossa Studios, Cartoon Network, Finji, Giant Squid, Klei Entertainment, Konami, LEGO, Mistwalker Corporation, czy SEGA. Oczywiście co jakiś czas będą pojawiać się też nowe gry.

Apple obiecuje, że nie wprowadzi żadnych reklam, ani dodatkowych opłat, oczywiście poza płatnością za subskrybcję. Wygląda na to, że Apple w dużym stopniu zależy na wyłączności dla Arcade, ponieważ gry nie są dostępne na żadnej innej platformie mobilnej ani w żadnej innej usłudze. Nie znamy jednak jeszcze cen jakie będą obowiązywać.

Gry w usłudze Apple Arcade będą działać w trybie offline, a wybrane tytuły będą obsługiwać kontrolery.

Artykuł został wyświetlony od 25.03.2019 już 520 razy.