in ,

Apple opracowuje własne ekrany w oparciu o technologię MicroLED

Chyba każdy wie, że Apple poszukuje alternatywy dla wyświetlaczy od Samsunga, z których aktualnie korzysta. Bloomberg informuje, że Apple już rozpoczęło projektować i produkować własne wyświetlacze. W tym celu wybudowano tajny zakład produkcyjny w Kalifornii, nieopodal siedziby głównej firmy.

Według tych doniesień chce być o krok dalej od konkurencji w kwestii opracowywania i produkcji ekranów nowej generacji MicroLED. Są one lepsze od paneli OLED, ale również są znacznie droższe. Swoją przygodę z tą technologią, Apple rozpoczęło w 2014 roku, kiedy przejęło startup LuxVue Technology, który jest postrzegany jako pionier MicroLED. Przypominam sobie, że mówiło się o wyświetlaczu w tej technologii w Apple Watch, ale jak dotąd jeszcze to nie nastąpiło.

Wyświetlacze MicroLED z założenia są cieńsze, jaśniejsze i bardziej energooszczędne, niż ekrany OLED. Zawierają też inne związki, które emitują światło. Raport Bloomberga donosi, że prace Apple są obecnie na zaawansowanym etapie.

Panele MicroLED na pewno nie pojawią się w tegorocznych urządzeniach Apple. Najpewniej nie nastąpi to też w 2019 roku, ale być może tego typu ekrany pojawią się dopiero 2020 roku. Wynika to z tego, że są one trudniejsze do wyprodukowania niż OLED. Apple Watch może też być pierwszym „celem” firmy z Cupertino, a dopiero później wyświetlacze MicroLED trafią do iPhone’ów.

Jednak ten raport dowodzi, że robią stały postęp, aby wreszcie doprowadzić do masowej produkcji. Inżynierowie dokonali przełomu, który pozwoli na przyspieszenie produkcji poprzez wcześniejszy rozwój ekranów MicroLED.

Źródło: Bloomberg, PhoneArena

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments