in , ,

Apple szczegółowo wyjaśnia, co dzieje się, gdy starszy iPhone zostaje spowolniony

Od aktualizacji iOS 10.2.1, firma Apple spowalnia starsze iPhone’y, aby zapobiec nieoczekiwanym wyłączeniom. Dotyczy to urządzeń ze starszymi bateriami. Regularnie czytamy o wszystkim od ponad tygodnia, ale teraz Apple opublikowało listę funkcji, które spowalniają.

Dodało również te, które nie ulegają żadnej zmianie. Obniżenie wydajności procesora powoduje: Dłuższy czas uruchamiania aplikacji Zmniejszenie liczby klatek podczas przewijania Zmniejszenie podświetlania Obniżenie głośność głośnika nawet o -3 dB Stopniowe zmniejszanie liczby klatek w niektórych aplikacjach W najbardziej ekstremalnych przypadkach lampa błyskowa aparatu zostanie wyłączona jako widoczna w interfejsie aparatu Odświeżanie aplikacji w tle może wymagać ponownego załadowania po uruchomieniu.

Spowalniania procesora absolutnie nie wpływa na: Jakość połączeń komórkowych i przepustowość sieci Jakość zdjęć i wideo Wydajność GPS Dokładność lokalizacji Czujniki takie jak żyroskop, akcelerometr, barometr Apple Pay. Milczenie nie było najlepszym posunięciem ze strony Apple, ale firma przeprasza swoich użytkowników oraz jak widzimy chce szczegółowo wyjaśnić co dzieje się ze spowolnionym iPhone.

Źródło: PhoneArena

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments