Apple w 2020 roku całkowicie zrezygnuje z ekranów LCD na rzecz paneli OLED

W tym roku powinniśmy zobaczyć ostatniego iPhone’a z panelem ciekłokrystalicznym

iPhone X to pierwszy telefon Apple z wyświetlaczem OLED. W zeszłym roku zobaczyliśmy dwa kolejne urządzenia z tego typu ekranem, a nowy raport The Wall Street Journal ujawnia, że firma z Cupertino będzie chciała w 2020 roku przejść całkowicie na panele OLED.

Japan Display, czyli jeden z dostawców Apple, przygotowuje obecnie szczegółowy plan awaryjny, gdyby tak się właśnie miało stać. Wiąże się to ze znalezienie dwóch nowych inwestorów, którzy łącznie mieliby 30% udziałów. Miałoby to pomóc i dać nowe życie bez udziału Apple.

Obecnie panele LCD dla iPhone’ów stanowią około połowę przychodów Japan Display. Firma z kraju kwitnącej wiśni zapowiedziała również produkcję paneli OLED w tym roku, ale w rzeczywistości Apple nie złożyło zamówień na nie. Obecnie w iPhone’ach znajdziemy wyświetlacze OLED od Samsunga, a także LG.

Raport sugeruje też, że Apple pozbędzie się wycięcia w ekranie i zastąpi je dziurką jak robi to obecnie Samsung. Technologia 5G, za sprawą modemów Intela, ma pojawić się także w przyszłym roku. Nie jest jasne, czy będzie to dotyczyło całej linii, czy wyłącznie dwóch droższych modeli.

Wiele mówi się też, że w 2020 roku pojawi się pierwszy składanych telefon od Apple.

Źródło: The Wall Street Journal