Apple wstrzymuje aktualizację iOS 9.3 dla starszych urządzeń

ios_93Dwa dni temu pojawiła się informacja, że podczas aktualizacji starszych iPad’ów, szczególnie drugiej generacji do iOS 9.3 urządzenia mają problem z aktywacją. Wtedy też stawały się bezużyteczne. Apple postanowiło wstrzymać możliwość aktualizacji do najnowszego wydania iOS. Programiści już pracują nad rozwiązaniem tego problemu.

Aktualizacja niektórych urządzeń z systemem iOS (iPhone 5S oraz wcześniejszych i iPad Air oraz wcześniejszych) do iOS 9.3 może wymagać wprowadzenia Apple ID i hasła, aby skonfigurować urządzenie w celu zakończenia aktualizacji oprogramowania. W niektórych przypadkach, jeśli klienci nie pamiętają swojego hasła, ich urządzenie pozostanie w stanie nieaktywnym, dopóki nie będzie można odzyskać lub zresetować swojego hasła.

W ciągu najbliższych kilku dni Apple wyda nową wersję aktualizacji, która rozwiązuje ten problem. Jeśli już stałeś się „ofiarą” tego błędu, na przykład poprzez wprowadzenie nieprawidłowego hasła lub nie udało się wprowadzić hasło w ogóle, Apple opublikował dokument wsparcia z potencjalnym pokonaniem kłopotu:

https://support.apple.com/pl-pl/HT206203

Czynności polegają logowaniu się na iCloud, aktywacji poprzez iTunes lub tymczasowe usunięcie blokady aktywacji za pośrednictwem Internetu.

Źródło: iMore

Artykuł został wyświetlony od 01.12.2023 już 686 razy.