Chip Bluetooth, który nie potrzebuje baterii i pobiera energię z powietrza

Może to rozwiązać wiele problemów. W technologię inwestują Amazon i Samsung

Internet of Things, czyli Internet rzeczy w zamyśle ma łączyć zwykłe urządzenia z siecią i ułatwiać ich zarządzanie na odległość. Każdy sprzęt elektroniczny potrzebuje jednak baterii, które nie należą do najmniejszych elementów.

Nowy cienki jak papier chip bluetooth/" title="Android P być może pozwoli działać jak klawiatura lub touchpad Bluetooth" style="text-decoration: underline">Bluetooth może działać bez baterii i częściowo może też rozwiązać problem z ogniwami w IoT. Chip wielkości znaczka pocztowego może zbierać energię z otaczających go częstotliwości radiowych (Wi-Fi, Bluetooth, sygnały komórkowe) i wykorzystać je do zasilania procesora ARM.

Wiliot twierdzi, że dzięki braku baterii chip jest tani w produkcji, a jego rozmiar sprawia, iż jest łatwy w zamontowaniu na każdym urządzeniu. Można go łączyć z wieloma innymi czujnikami. Producent ma nadzieje, że już w 2019 roku uda się zaoferować je w ramach ograniczonego wydania, a już rok później staną się powszechne. W technologię zainwestowały firmy Samsung i Amazon.

News został wyświetlony od 23.09.2022 już 870 razy.