Connect Watch, pierwszy smartwatch działający na platformie AsteroidOS

AsteroidOS to otwarta platforma, która jest alternatywą dla Android Wear. System oparty jest na jądrze Linuksa, ale interfejs został utworzony przy użyciu platformy programistycznej Qt5.

Pierwszym zegarkiem działającym na AsteroidOS będzie Connect Watch, który już wkrótce będzie można kupić w Europie. Nie znamy jeszcze ceny, ale będzie on dostępny za pośrednictwem strony crownfundingowej Ulule.

Connect Watch posiada wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,39 cala o rozdzielczości 400 x 400 pikseli. Posiada on też 2-megapikselowy aparat, który umożliwia nagrywanie wideo HD. Zegarek działa niezależnie i można w nim umieścić kartę nano-SIM (obsługuje większość pasm 3G). Wewnątrz pracuje chipsete MediaTek 1.39 GHz, 512 MB RAM. Pamięć wewnętrzna wynosi 4 GB. Występuje też w wersji z 1 GB RAM i 8 GB pojemności.

Connect Wear podobno ma działać aż 4 dni na jednym ładowaniu. Zegarek będzie tez wyposażony w chronometr oraz czujnik pulsu. Smartwatch z systemem AsteroidOS będzie posiadał też swój sklep z aplikacjami, ale jest ich oczywiście niewiele na ten moment.

Źródło: PhoneArena, Connect Watch

News został zobaczony od 11.12.2023 już 308 razy.