Super Mario 64 HD na iPhone 6 [WIDEO]

Jakiś czas temu Nintendo podjęło współpracę z japońskim wydawcą DeNA odnośnie gier na na urządzenia mobilne" style="text-decoration: underline">urządzenia mobilne. Nintendo jednak nie zamierza wykorzystywać popularności wydanych już produkcji przy tworzeniu gier na Androida, iOS’a czy Windows Phone. Może zmienią jednak zdanie i kiedyś będziemy mogli cieszyć się jedną z kultowych pozycji ze stajni japońskiego producenta.

Tym czasem jednak, student informatyki Erik Roystan Ross postanowił wskrzesić jedną z pierwszych platformówek na konsole Nintendo 64 jaką jest Super Mario 64. Wykorzystał do tego silnik Unity i przeniósł grę z 1996 roku do przeglądarki. Odtworzony został jedynie pierwszy poziom, ale za to w jakości HD, co daje niesamowity efekt. Zagrać możecie na tej stronie.

My jednak skupmy się na filmiku i przeniesieniu Super Mario 64 HD na telefon. James Fietch z Mobot dodał do gry wirtualną kontrolę, aby można był sterować Mario na ekranach dotykowych. Efekt możemy zobaczyć na poniższym filmiku.

Artykuł został zobaczony od 24.07.2019 już 662 razy.