in

Czy Apple Pay działa w Polsce?

Usługa, które wkroczyła wraz z wydaniem iOS 8 w 2014 roku. Wiele się o niej mówi, że jest dostępna w coraz to większej liczbie regionów świata. Ale co z Polską? Sama usługa Apple Pay działa w Polsce jeżeli jesteśmy posiadaczem iPhone 6 lub nowszego modelu z NFC, bądź też Apple Watch. Jest jednak haczyk i największy problem. Musimy posiadać kartę debetową lub kredytową obsługiwaną przez system płatności Apple.

Niestety karty wydane przez nasze rodzime banki nie nadają się do zarejestrowania w Apple Pay. Oznacza to, że musimy być posiadaczem konta w jednym z amerykańskich banków. Możliwość płacenia tym sposobem powoli wchodzi również do innych krajów np. Wielkiej Brytanii.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na niemożliwość zapłacenia w Polsce za pomocą Apple Play jest fakt, że nie wszystkie terminale obsługują tego typu transakcje. Wiadomo, że tą metodą zapłacimy w restauracjach McDonald’s.

Od premiery Apple Pay mija już ponad rok, a my nadal nie wiem, kiedy tak usługa będzie dostępna również w naszym kraju. Należy jak zwykle czekać.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments