Czy to będą nowe funkcje Androida Oreo?

Według najnowszych doniesień, oczywiście z anonimowego źródła, nowa wersja systemu Android o tymczasowej nazwie „O” może ostatecznie zostać nazwana Oreo. Mówi się z resztą o tym od dawna, ale nie te informacje są najważniejsze. Możemy dowiedzieć się, że jedną z nowych funkcji tej kompilacji będą testy palców. Dla przykładu, rysując literę „C” na ekranie, wyświetlą nam się Kontakty (u nas może to być rzecz jasna „K”). Nie jest to też coś nowego, ponieważ Huawei Mate 9 z Knuckle 2.0 posiada taką funkcję i pisząc „C” otwiera nam się aparat.

Kolejną funkcją ma być rozpoznawania czy tekst zawiera jakiś adres. Pomoże nam to otworzyć daną lokalizację w Google Maps. Podobna opcja ma również znaleźć się w przypadku klawiatury QWERTY i wpisując frazę „it’s at” (jest to) możemy otrzymać automatycznie sugestię, gdzie znajduje się np. restauracja lub sklep oraz odniesienie do innej aplikacji lub serwisu (tak właśnie działa to w przypadku klawiatury Gboard od Google). Później w tekście zostanie umieszczony odnośnik do danej lokalizacji. Funkcja podobno została nazwana “Copy Less”.

Oczywiście nie możemy być pewni, że funkcje pojawią się w Androidzie Oreo. O wszystkim przekonamy się na konferencji Google I/O, która rozpoczyna się 17 maja tego roku. Wtedy poznamy więcej szczegółów na temat nadchodzącej kompilacji.

Źródło: VentureBeat

News został zobaczony od 24.11.2023 już 254 razy.