Czy twój telefon jest bezpieczny? Zobacz jak obejść zabezpieczenia w 11 minut [Android]

android_bezpieczOkoło rok temu Google wprowadził nową funkcję w Androida o nazwie Reset Protection. Robi ona to co sama nazwa skazuje, czyli po wykonaniu fabrycznego resetu, aby włączyć ponownie telefon musimy zalogować się na swoje konto Gmail. Oczywiście można to zawsze obejść przyciskając guzik zasilania oraz jeden z regulacji z głośności, aby wejść w tryb Recovery i zainstalować świeży system. Uniemożliwi to jednak dostęp do naszych zdjęć, kontaktów czy innych ważnych danych.

Wiadomo, że opcja ta jest bardzo przydatna, lecz środowisko Android jest bardzo zróżnicowane. Wielu producentów swoich urządzeń rezygnuje też z tej pozycji na rzecz własnych rozwiązań. Z pewnością możecie domyślić się, że użytkownicy znaleźli sposób na ominięcie tych zabezpieczeń.

Jeden z nich znalazł sposób na ominięcie wszelkich zabezpieczeń w najnowszej kompilacji Androida 6.1 Marshmallow. Może wydawać się to niemożliwe, ponieważ zawiera on wiele poziomów bezpieczeństwa z obsługą czytnika linii papilarnych na czele. Nie potrzeba do tego nawet żadnego zewnętrznego oprogramowania, ani podłączania do komputera lub innych urządzeń. Autor poniższego filmów znalazł odpowiednią kombinację czynności, którą trzeba wykonać, aby obejść wszelkie zabezpieczenia.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=585&v=GKdVvBSIb0M

Wpis został zobaczony od 17.12.2023 już 634 razy.