Dotychczasowe akcesoria dla iPhone 6S/6S Plus nie będą pasować dla iPhone 7/7 Plus

iphone-7-stereoJak mogliśmy się dowiedzieć na ubiegłotygodniowej iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus będą wyposażone w dwa głośniki stereo, czyli o jeden więcej niż miało to miejsce w poprzednich generacjach. Chociaż określenie „stereo” używane do takich małych urządzeń może brzmieć nieco śmiesznie.

Godnym uwag faktem jest to, że Apple używa terminu „głośnik stereo” jeśli wskazuje na ten umieszczony na górze telefonu, a na dole możemy zauważyć określenie „głośniki stereo”. Być może oznacza to, że wspomniane głośniki znajdują się właśnie na dole, a drugi u góry to standardowy, który znajdziemy w każdym smartfonie, wykorzystywany do rozmów.

Najciekawsze jest jednak to, że Apple prawdopodobnie wydłużyło szczelinę wraz z siatką ochronną w górnym głośniku. Oznacza to tylko to, że wszelkie folie, szkła hartowane lub innego rodzaju osłony na ekran mogą nie pasować z dotychczasowych modeli iPhone 6S/6S Plus. Na grafice porównującej obie generację widać to dokładnie:

iphone7-6s-wyswiphone7plus-6s-wysw

Wszystko powinno się wyjaśnić, kiedy to pierwsze jednostki iPhone 7 i iPhone 7 Plus trafia do rąk użytkowników, którzy zapewne sprawdzą, czy akcesoria dostępne dla poprzedników będą również nadawać się na nowe smartfony Apple.

Nie dotyczy to jednak tylko ochrony wyświetlacza. W iPhone 7 obiektyw jest zdecydowanie większy niż w przypadku iPhone 6S, a więc powoduje to problem z dopasowaniem etui. O iPhone 7 Plus nie ma co wspominać, bo tam dochodzi drugi obiektyw, który znacząco zmienia konstrukcję tylnego aparatu, a co za tym idzie niezbędny jest większy otwór w etui. Oczywiście dochodzi do tego również nowa lampa Quad-LED True Tone, która jest znacznie większa.

ip7_6s_apaip7plus_apa_6

Etui typu bumper nie powinno mięc problemu, aby pasować zarówno na parę iPhone 6S/6S Plus jak i na iPhone 7/7 Plus.

Źródło: 9to5Mac, reddit

Wpis został wyświetlony od 05.02.2023 już 542 razy.