Facebook pokaże jako pierwsze posty rodziny oraz bliskich znajomych

facebook_aplikacjaFacebook ogłosił, że to jeszcze raz ulepszy swoje News Feed, czyli tablicę. Podobno dzięki temu jako pierwsze zobaczymy ważne posty rodziny i znajomych. Oznacza to, że wyżej umieszczone zostaną posty, zdjęcia lub cokolwiek od bliskich nam osób, a nie ze stron, które lubimy. Ma to zapewnić, że nie stracisz żadnych ważnych rzeczy wspólnych od wszystkich osób, którzy są twoimi znajomymi w prawdziwym życiu.

Oprócz zawsze wyświetlających się rzeczy od najbliższych znajomych, ludzie chcieliby też widzieć informacje z interesujących ich stron i Facebook podobno również działa w tej kwestii, aby ciągle ulepszać swój algorytm wyświetlania na podstawie tego co może zainteresować użytkownika.

Mogą to być posty o bieżących wydarzeniach, profile gwiazd, niektóre lokalne wiadomości, przepisy kulinarne, transmisje na żywo lub zabawne zdjęcia. To, co zobaczą użytkownicy, zależy w dużej mierze od interakcje z danym profilem (polubienie, komentowanie czy udostępnianie) w przeszłości.

Można aktywnie uczestniczyć w dostosowywaniu swojej tablicy ukrywając posty, „odlajkowując” czy wyświetlacz jako pierwsze swoje ulubione posty.

Artykuł został zobaczony od 07.09.2023 już 297 razy.