in

Facebook widzi linki udostępnione w prywatnej rozmowie

Skrzynka odbiorcza Facebooka może wydawać się prywatnym miejscem w stosunku do kanału informacyjnego czy tablicy, ale jak większość rzeczy w Internecie, nic nie jest naprawdę anonimowe. Badacz Bezpieczeństwa Inti De Ceukelaire w tym tygodniu napisał szczegółowo na swoim blogu w jaki sposób udało mu się zobaczyć prywatne linki udostępniane w rozmowach pomiędzy użytkownikami portalu społecznościowego za pomocą robota internetowego. Narzędzie jest używane w celu uzyskania szczegółów na temat zawartości linku jak tytuł, opis oraz miniatura.

Podczas testów Inti udowodnił, że był w stanie uzyskać numer identyfikacyjny oraz bezpośredni link. Dotyczy to wszystkich adresów od nieznaczących filmów na YouTube, poprzez linki do zamkniętych beta testów, aż po prywatne zdjęcia z wirtualnych dysków.

Po kontakcie z firmą, Facebook odpowiedział, że właśnie tak działa robot i do tego jest właśnie przeznaczony. De Ceukelaire jest zarejestrowany jako programista, a gdyby chciał wykorzystać narzędzie, Facebook będzie w stanie łatwo namierzyć i zatrzymać jego działanie. Pokazuje to jednak w jaki sposób Facebook traktuje linki, które udostępniamy w prywatnych wiadomościach. Z drugiej jednak strony pozwala to na wykrywanie spamu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments