Google Pixel 2 z najlepszym aparatem. Przed iPhone 8 Plus i Galaxy Note8

Nie zdążyłem napisać o tym, że Galaxy Note8 dołącza do iPhone 8 Plus jako lider rankingu aparatów DxOMark. Oba wspomniane telefonu uzyskały 94 punkty na 100 możliwych. Jak słusznie chciałem to ująć, możemy się spodziewać, że Pixel 2, Pixel 2 XL lub iPhone X czy Mate 10 mogą zostać nowymi królami fotografii wśród telefonów. Dziś wiemy, że na czele będzie teraz Pixel 2 z rekordowymi 98 punktami.

Nowy aparat 12MP oparty jest na czujniku 1/2.6 ” z soczewką f/1.8. Posiada on optyczną stabilizację obrazu (OIS), czego we wcześniejszych modelach nie było. Pojawia się też autofokus z podwójnymi pikselami. Pixel 2 dostaje pochwałę za przechwytywanie szczegółów, odwzorowanie kolorów i dynamiczny zasięg. Dzięki temu osiąga 99 punktów jeśli chodzi o robienie zdjęć. Bardzo dobrze zachowuje się również w słabym oświetleniu i wpływa na to jakość lampy błyskowej. W słabym świetle detale są dobrze zachowane kosztem pewnego stopnia luminancji.

Pixel 2 oferuje również efekt bokeh (rozmycie tła) nawet z pojedynczym aparatem. Inne telefonu posiadają tryb portretowy dzięki dwom aparatom, a Google specjalnie przygotowało oprogramowanie, że nie jest to wymagana w tym przypadku. Jednak nie umywa się to do naturalnego bokeh w iPhone 8 Plus, które jest najlepsze w swojej kategorii.

Google Pixel 2 zbiera również rekordowe 96 punktów w kategorii wideo. Chwalona jest przede wszystkim dobra ekspozycja, szybkość, gładki i stabilny autofokus przy śledzeniu przedmiotów i redukcja szumów. DxO zauważa ulepszoną stabilizację obrazu w porównaniu z poprzednimi modelami.

Źródło: GSMArena

Wpis został zobaczony od 08.11.2023 już 350 razy.