Google Play oferuje funkcję 10-minutowego wypróbowania gry

Wygląda na to, Google rozpoczął wdrażanie nowej funkcji Google Play dla użytkowników w niektórych krajach, takich jak Stany Zjednoczone. Funkcja ta pozwala im wypróbować aplikację lub grę przez 10 minut, zanim dokonają zakupu i pozwala zainstalować go na swoich urządzeniach.

Jeśli funkcja strumieniowania aplikacji jest dostępna dla danej aplikacji lub gry (wydaje się być tylko dla gier w tej chwili), to wystarczy kliknąć w Try Now (Wypróbuj), który będzie znajdował się obok przycisku Kup teraz. Po naciśnięciu go tytuł rozpocznie strumieniowe do smartfonu przez 10 minut. Podobno cechą tej funkcji jest skłonność do awarii, ale przede wszystkim działa zgodnie z założeniami.

Streamingowane aplikacje mają ruchomy przycisk, który otwiera menu, w którym znajdziemy czas do końca testu, możliwość zamknięcia aplikacji czy informacji o produkcie. Nie ma ograniczeń co do ilości prób, ale aktualny stan gry nie jest zapisywany i zawsze trzeba zaczynać od nowa.

Teraz, gdy wiemy, co robi przycisk Spróbuj Teraz (Try Now) powstaje pytanie, jak wiele gier ona obejmie i kiedy będzie dostępna w szerszym zakresie. Być możesz Google ujawni kilka szczegółów na dzisiejszej konferencji.

Źródło: PhoneArena

News został wyświetlony od 04.10.2016 już 653 razy.