Google says Pixel 2 z premierą na jesień. Nie będzie prac na budżetową wersją

Pixel to pierwszy w pełni sygnowany przez Google smartfon, który wyróżniał się przede wszystkim swoim nieskazitelnym systemem operacyjnym Android. Oficjalnie w Polsce Google Pixel oraz Pixel XL nie są dostępne, ale w pozostałych regionach cieszą się one sporą popularności, co nie jest zaskoczeniem. Według wszelkich przesłanek również w tym roku powinniśmy zobaczyć kolejną generację w październiku. Oczywiście nic nie szkodzi, aby już pojawiały się plotki na temat Google Pixel 2. Już teraz mówi się o chęci poprawy kilku czynników względem pierwszej serii (bez zaskoczenia oczywiście) i miałoby to dotyczy głównie aparatów oraz chipsetów urządzeń.

W tym samym raporcie możemy przeczytać, że Google prawdopodobnie będzie chciało wprowadzić również budżetową wersję swojego smartfonu Pixel. Jednak plotki dotyczące tego zostały od razu ucięte przez firmę, ale nigdy nic nie wiadomo. Rick Osterloh, szef ds. hardware w Google, w rozmowie z AndroidPit przyznał, że marka Pixel ma pozostać marką premium, a więc wprowadzenie tańszej wersji smartfonu byłoby sprzeczne z ich ideą. Mówi również, że Google chce zostawić tą część rynku dla innych producentów.

Rick nie określił konkretnej daty premiery kolejnego smartfonu Pixel, ale nastąpi to z pewnością jesienią i najbardziej prawdopodobny jest październik.

Źródło: AndroidPit

Artykuł został zobaczony od 17.12.2023 już 533 razy.