Google Store i Google Assistant jeszcze w 2018 roku w Polsce

W swojej ofercie sprzętowej, Google ma kilka interesujących produktów, które są dostępne wyłącznie na wybranych rynkach. Chodzi przede wszystkim i telefony Pixel oraz inteligentne głośniki Google Home. Największym problemem jest brak globalnej dystrybucji w takich krajach jak chociażby Polska.

Slajd ze szczytu Digital News Initiative w Amsterdamie, ujawnił mapę wszystkich krajów i regionów, w których Google planuje wprowadzić swoje usługi do końca 2018 roku. Obejmie to 54 lokalizacje w 52 krajach i wsparcie 25 języków. Na niebiesko zaznaczone są regiony, gdzie urządzenia i usługi Google będą dostępne w ciągu najbliższych miesięcy. Najważniejsze jest oczywiście to, że w tym gronie znajduje się Polska.

Obejmuje też tereny Ameryki Południowej, Rosji, Indii, Afryki Południowej, Arabii Saudyjskiej, Turcji, Holandii, Belgii, czy Indonezji. Oznacza to wsparcie dla 17 nowych języków oraz 38 nowych krajów.

Oznacza to też, że w Polsce może pojawić się już niedługo Google Assistant, a więc jednak z usług, na które czeka wiele osób. To samo przecież tyczy się asystenta głosowego od Apple, czyli Siri. Jednak do tego jeszcze daleka droga i to Google Assistant będzie dostępny w naszym kraju jako pierwszy.

Obecnie asystent cyfrowy Google obsługuje język angielski, francuski, niemiecki, włoski, japoński, koreański, hiszpański i portugalski. Jest dostępny w Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Japonii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Źródło: GSMArena

Wpis został wyświetlony od 23.07.2023 już 221 razy.