Google zbuduje smartfon YouTube Edition z Androidem?

Google doskonale wie, że miliony osób na całym świecie ogląda filmy na portalu YouTube na swoich urządzeniach mobilnych. W związku z tym, podobno firma z Mountain View wysyła właścicielom telefonów ankiety, czy byliby zainteresowani smartfonem, który ułatwiłby korzystanie z YouTube. Nie jest to oczywiście gwarancją, że YouTube Phone jest obecnie w budowie, ale najwyraźniej w Google trwa dyskusja na ten temat.

Jedna z funkcji wspomnianych w ankiecie to „You Twist”, która siatkę z filmów z YouTube, które możesz obejrzeć. Inna funkcja nazywa się”You Capture” i jest to w zasadzie przycisk do szybkiego nagrywania wideo na YouTube. Z kolei funkcja Creator Connect ma być czymś podobnym do Instagram Stories. Na ekranie blokady ma pojawić się przycisk wideo na żywo, aby szybko przejść do kanału relacji.

Smartfon o nieznanej nazwie, ale mówi się o YouTube Editon (np. by LG lub by Samsung) będzie miał 6,01-calowy wyświetlacz o proporcjach 18: 9 i rozdzielczości 1080 x 2160. Pod maską ma pracować procesor z taktowaniem 2.2 GHz wraz z 4 GB pamięci RAM i 32 GB / 64 GB pojemności wewnętrznej. Bateria miałaby mieć 3700 mAh. Z tyłu znajdzie się podwójna konfiguracja aparat – 12 MP i 5 MP. Z przodu natomiast znajdzie się aparat 8 MP. Telefon YouTube ma być wyposażony w głośniki stereo oraz czytnik linii papilarnych.

Do wyboru będą trzy wersje kolorystyczne – czarny, czerwony lub biały. Urządzenie ma kosztować od 360 do 400 dolarów. Przy zakupie telefonu, użytkownicy mają otrzymać pakiet 10 GB miesięcznie przez rok za darmo.

W ankiecie załączono słabej jakości zdjęcie, które może wskazywać jak będzie wyglądać smartfon YouTube Edition. Został on również porównany do modeli: Apple iPhone SE, Apple iPhone 6, Sony Xperia XA1 i Samsung Galaxy A5, a więc telefonów, które nie mają obecnie najwyższej specyfikacji. Jeśli spotka się to z aprobatą uczestników ankiety, to Google będzie musiało wybrać producenta, który zajmie się budową. Może on też zostać stworzony na bazie innego smartfonu i to wydaje się najbardziej prawdopodobna opcja.

Źródło: AndroidAuthority