Homergry – oszczędzaj i pomagaj

homergy_logoHomergy to aplikacja od Tesco" style="text-decoration: underline">ciekawa aplikacja od marki Bosch, która pozwala wprowadzić do naszego życia nawyki oszczędzania energii elektrycznej, a przy okazji pomagać poprzez oszczędzanie. Aplikacja jest dostępna w Google Play oraz App Store.

Jak czytamy w oficjalnym opisie celem zbiórki jest pomoc dwóm organizacjom:

Naszym celem jest realizacja projektów charytatywnych zgłoszonych przez Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach oraz Fundację Integracja JPII w Łodzi a do tego potrzebujemy zaledwie 300.000 kwh energii elektrycznej zaoszczędzonej łącznie przez uczestników akcji.

Za każdą zaoszczędzoną kilowatogodzinę Bosch przekaże 60 gr na cele charytatywne, co jest głównym celem powstania Homergy. Jednak przekazane wskazówki i nabyte nawyki mogą posłużyć każdemu z nas na dłużej.

https://www.youtube.com/watch?v=x_rr_LQGJ-A

Przed rozpoczęciem zabawy z aplikacją musimy zrobić zdjęcie naszego licznika i powtórzyć tę czynność po trzech dniach. Na podstawie pomiarów zostanie wyliczona łączna ilość zaoszczędzonej energii. W Homegry możemy tworzyć grupy, aby rywalizować wspólnie ze znajomymi lub rodziną. Aplikacja przekazuje nam również wiele cennych wskazówek, które pozwolą zmniejszyć pobór prądu w naszym domu. Zmiany możemy również zaobserwować na wykresie.

Ygoogleplayappstore

Artykuł został wyświetlony od 27.11.2023 już 926 razy.